KAT MALİKLERİNE 2018 VERGİ RAYİÇ DUYURUSU

 
Sayın Kat Maliklerimiz;
(Alkent Etiler Sitesi)
Beşiktaş belediye Başkanlığı tarafından 01.07.2017 tarihinde muhtarlıklarda askıya çıkan ve bir ay itiraz süresi bulunan 2018 yılı asgari arsa birim metrekare değerleri ile ilgili olarak İcra Komitesince alınan karar ve izlenecek yol aşağıdadır.
1.            Beşiktaş Belediye Başkanlığınca; Alkent Sitesinin 2017 yılında 7.848 TL olan asgari arsa birim metrekare değeri 2018 yılı için 16.000 TL’ye çıkartılmıştır. İcra Komitemiz tarafından bu artışın çok yüksek olduğu değerlendirildiğinden ayrıca kat maliklerimizin de talep ve istekleri doğrultusunda Vergi Mahkemesine ayrı parsellerden belirlenecek 5 kat malikimiz adına başvurulmasına (Bireysel başvuru) karar verilmiştir. Seçilecek kişiler Site avukatına vekâlet vereceklerdir. Zira çıkan sonuçtan emsal gereği bütün malikler fayda göreceğinden, noter vekâlet, mahkeme ve avukat masrafları genel bütçeden karşılanacaktır. Böylece herkesin ayrı ayrı dava açmasına gerek kalmayacak, herkesin yararlanabileceği bir emsal sonuç sağlanacaktır.
2.            Ancak İsteyen kat maliklerimizin konu ile ilgili olarak yine de bireysel olarak Vergi mahkemesine gitme isteği olursa, bireysel başvuruda kullanılacak örnek dilekçeye Site Yönetiminden ulaşabileceklerdir.
Bilgilerinize sunulur.
 
Alkent Site Müdürlüğü
14.07.2017